Skip to content

Aktualności

Lata: [2024], 2023, 2022

Kwiecień 2024

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem

Wydarzenie to cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem wśród uczestników. Prelegent, Krzysztof Wójcik, który jest doświadczonym edukatorem prowadzącym m.in. wykłady na uczelni ŻAK, podzielił się swoją wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania oraz znaczenia suplementów diety. Prezentacja zainicjowała szereg pytań od zaangażowanych słuchaczy, co świadczy o dużej potrzebie rozwijania świadomości na temat właściwych nawyków żywieniowych.

Zarówno pytania, jak i dyskusja były niezwykle owocne. Każde zapytanie zostało przyjęte z empatią i zrozumieniem, a odpowiedzi prelegenta były przystępne i szczegółowe, co umożliwiło uczestnikom głębsze zrozumienie tematyki diety i suplementacji. To spotkanie było znakomitą okazją do edukacji i wymiany doświadczeń, co bez wątpienia przyczyni się do poprawy jakości życia uczestników.

Serdecznie zapraszamy na wykład o suplementacji, który odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 16:00 w Karczowiskach Górnych 11


Naszym celem jest przekazanie obiektywnej wiedzy na temat zdrowego stosowania suplementów diety, bez promowania konkretnych marek. Omówimy mity dotyczące suplementacji, biodostępność oraz jak dobrać odpowiednie preparaty.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych poprawą zdrowia i doborem suplementów. Wykład dostępny jest wyłącznie stacjonarnie. Dziękujemy za udostępnienie miejsca na wydarzenie. Zapraszamy!

Marzec 2024

Wspólne robienie Marzanny zakończone ogniskiem z kiełbaskami

W naszej fundacji odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zacieśniło więzi lokalnej społeczności i pozwoliło mieszkańcom na wspólne celebrowanie tradycji. Sołtys wsi, wraz z mieszkańcami, przystąpił do kultywowania dziedzictwa kulturalnego, tworząc ręcznie Marzanny – symbol zwiastujący nadejście wiosny. Wspólna praca nad słomianymi kukłami stała się okazją do dobrej zabawy, wymiany umiejętności i integracji. Wydarzenie to pokazało, jak ważne są tradycje w kształtowaniu lokalnej tożsamości oraz jak cenne mogą być chwile spędzone w gronie sąsiadów. Obecne dla uczestników były również […]
418675340_375154095427249_6105304348257363952_n

W niedzielę 17 marca o godzinie 14:00 robimy Marzannę!

Marzanna, Marzana, Marena, Morana, Morena, Mora, Śmierć, Śmiercicha, Śmiertka – słowiańska bogini zimy i śmierci, a także odrodzenia. Bywa obrazowana jako uśmiechnięta w wersji dla dzieci, ale równie dobrze może być bardziej poważna. 

Zapraszamy do udziału w zajęciach łączących robótki ręczne i kultywowanie pradawnych polskich tradycji. Ognisko i kiełbaski, a także kawa/herbata u nas na miejscu. Można przynieść swój ekologiczny materiał, z którego później będzie robiona Marzanna, mamy też swój zapas. 

Nasze dzieło (lub dzieła zależnie od liczby przybyłych) będziemy symbolicznie spalać w sobotę 23 marca na kolejnym tradycyjnym wydarzeniu.

Oferujemy bezpłatne wsparcie informatyczne na terenie Karczowisk Górnych i okolicznych wsi.

Twój komputer nie chce się włączyć, działa wolno, a może rozważasz wymianę jego części? W takich sytuacjach zapewniamy pomoc doradczą oraz diagnostykę sprzętu na miejscu w Karczowiskach Górnych oraz okolicznych wsi. Istnieje również możliwość dostarczenia Twojego sprzętu do naszej fundacji na diagnozę po uprzednim ustaleniu terminu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres email: redakcja@dumnizelblaga.org

Kolejny raz mieliśmy zaszczyt współpracować z Jednostką Strzelecką 1008 Elbląg ZS Strzelec OSW

W obliczu dzisiejszych niepewnych czasów, kiedy stabilność geopolityczna wisi na włosku i światowe społeczności stają w obliczu rosnących wyzwań, szkolenia młodzieży takie jak przeprowadza Jednostka Strzelecka 1008 Elbląg ZS Strzelec OSW, stają się niezmiernie ważne. Jest to inwestycja w przyszłość, budowanie fundamentów silnego i odpornego społeczeństwa, gdzie młodzi ludzie nie tylko uczą się dyscypliny, umiejętności przetrwania, taktycznego myślenia i pracy zespołowej, ale także rozwijają […]

Luty 2024

Zapraszamy na zajęcia w sali komputerowej

Zapraszamy do nas wszystkich, którzy mają ochotę zaznajomić się z nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja czy wirtualna rzeczywistość. Nie ważne, czy już coś o nich wiesz, czy dopiero chcesz zacząć – organizujemy spotkania indywidualne i grupowe, na które można się umówić.

Mamy też miejsce dla Ciebie w naszej sali komputerowej, gdzie przy komputerze może siedzieć do 5 osób naraz. To także świetna opcja dla tych, którzy nie mają łatwego dostępu do internetu w domu – u nas możesz korzystać z sieci za darmo. Na każdym komputerze dostępny jest również pakiet biurowy, więc możesz pracować, uczyć się czy po prostu eksplorować, jak Ci się podoba.

Zapraszamy niezależnie od Twojego doświadczenia, znajdziesz u nas przestrzeń do nauki, eksperymentowania i zabawy z nowymi technologiami.

POLECAMY treści z naszego Dwumiesięcznika – Wywiad z Robertem Kolińskim

Kim jest Robert Koliński? – urodzony w 1977 roku, obecnie mieszka w Elblągu.
Ukończył studia na kierunku międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Spędził dziewięć lat na emigracji, gdzie poświęcił się dziennikarstwu, fotografii prasowej, organizacji wydarzeń kulturalnych, działalności na rzecz ochrony środowiska, a także wspieraniu uchodźców i imigrantów w adaptacji do nowego życia w Europie […]

Styczeń 2024

Już 11.01.2024 uruchamiamy salę z goglami VR oraz komputerową!

Oferujemy:

  • Wiele gier edukacyjnych; od symulatora RKO, przez eksplorację Machu Picchu oraz ekscytującą podróż przez Antarktydę aż po podbój kosmosu
  • Gry rozrywkowe dla każdej grupy wiekowej; od bajki o dzielnej myszy chcącej uratować swojego wujka, obowiązkowe gry rytmiczne, aż po symulator pilota z czasów I oraz […]

Marzec 2023

Lata: [2024], 2023, 2022

EnglishGermanPolishUkrainian